Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.


Rady a tipy » Časté dotazy
Časté dotazy

 

Koupil jsem si nový dálkový ovladač, jak ho spáruji s pohonem?

Nahrání nových dálkových ovladačů do řídící jednotky pohonu se vždy řídí dle návodu příslušného zařízení (pohonu, řídící jednotky,přijímače). U jednotlivých zařízení se může postup lišit, proto doporučujeme řídit se návodem, který jste obdrželi k vašemu zařízení. Pokud si nejste jisti, tím, co děláte, doporučujeme svěřit nahrání nových ovladačů odborné firmě.

Mám dvoukřídlou bránu, která se otevírá směrem ven z pozemku, jaké mohu použít pohony?

V tomto případě můžete použít např. pohony značky BFT PHOBOS N BT KIT nebo PHOBOS N L BT KIT dle rozměrů brány. Tyto pohony dokáží otevírat bránu směrem ven. Nevýhodou může být změnšení průjezdné šíře o cca 50cm, protože při otevřené bráně pohony zasahují do prostoru průjezdu. Další možností jsou pak pohony podzemní, které slouží zárověň jako spodní pant (točna) brány.

Chtěl bych si pořídit pohon k samonosné bráně,která bude jezdit ve svahu, který pohon by byl vhodný k této bráně?

V první řadě je nutné bránu vybavit hydraulickou brzdou, která umožní plynulý a velmi pomalý pohyb brány při otevírání, nouzovém odblokování nebo selhání pohonu. Tato brzda má brzdící účinky jen na jednu stranu pohybu brány, to znamená když brána jede do kopce, tak brzda není funkční, bránu pouze tlačí pohon a naopak, když brána jede ze svahu, tak brzda plynule reguluje rychlost brány a šetří tak pohon, který by v tuhle chvíli musel zadržet veškerý tlak brány. Hlavní nevýhodou je cena této brzdy (cca 6000,-Kč). Typ pohonu určíte dle velikosti a hmotnosti posuvné brány, přičemž je dobré zvolit pohon o 100% výkonější, aby bez problémů zvládl převýšení.

Koupil jsem si pohon v e-shopu, nevím si rady s montáží a oživením, kolik stojí odborná montáž?

Zařízení koupené od jiného dodavatele nemontujeme! Lidé si často neuvědomují, že tímto rozdělují záruku na dvě části, záruku na samotný pohon a na záruku za montáž. Veškeré zařízení zakoupené v našem obchodě, Vám rádi namontujeme a nastavíme tak, aby spolehlivě a bezpečně fungovalo. Ceny montáží se pohybují dle typu pohonů a stavební připravenosti od 2500,- Kč. Montáže provádíme pouze v regionu Středočeský kraj. Né, že bychom snad nedokázali namontovat pohon na druhém konci ČR, ale cena by se značně navýšila dopravou a případné opravy a servis by byl nevýhodný jak pro Vás, tak i pro nás.